Οι πρωτοπόροι του 1ου ομίλου Παρνασσός Αμφίκλειας και Αγρότης Τραγάνας έδειξαν ότι τους δικαιώνει η βαθμολογική τους θέση, παίζοντας ένα ανοιχτό παιχνίδι με πολλές φάσεις και για τις δύο ομάδες.
Το παιχνίδι θα μπορούσαμε να πούμε ότι κρίθηκε σε ένα πεντάλεπτο. Συγκεκριμένα, όταν, στο 39 ισοφάρισε ο Παρνασσός με τον Φωτόπουλο, αλλά στο επόμενο λεπτό ο Αγρότης έχασε μοναδική διπλή ευκαιρία να ξαναπάρει τα ηνία του αγώνα. Στο ίδιο λεπτό ο Παρνασσός με τον Φωτόπουλο είχε την δική του ευκαιρία. Ότι δεν κατάφερε ο επιθετικός του Παρνασσού το πέτυχε με καταπληκτική κεφαλιά ο Γούλατης στο 43ο λεπτό δίνοντας την πρωτοπορία στο γηπεδούχο Παρνασσό με 2-1.
Είχε προηγηθεί στο 33΄η ομάδα της Τραγάνας με τον Γκιρίτι.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παρνασσός ήταν καλύτερος και κατάφερε να πετύχει και 3ο γκόλ πάλι με τον Φωτόπουλο με πλασέ μέσα από την περιοχή του Αγρότη.
Καλή η διαιτητική τριάδα των Κολορίζου – Γάκου και Αναγνώστου
Οι Συνθέσεις των ομάδων.
ΣΕΦΕΡΛΗΣ ΙΩΑΝ:ΚΟΛΙΟΥΚΟΣ, ΜΠΑΚΑΛΕΞΗΣ, ΑΥΓΕΡΙΝΑΚΟΣ, ΚΕΦΟΣ, ΤΣΑΦΟΣ, ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΜΙΧΑΗΛ, ΚΑΡΑΠΕΤΣΑΝΟΣ, ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΑΠΑΕΥΘΥΜΙΟΥ, ΓΟΥΛΑΤΗΣ.
ΜΠΑΡΚΑΣ ΑΛΕΞ: ΣΚΟΡΔΑΣ, ΓΛΟΥΣΤΙΑΝΟΣ, ΤΖΑΜΠΟΣ, ΜΠΟΥΡΑΝΤΑΣ, ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ, ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ Δ., ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ Μ., ΒΛΑΧΟΣ, ΔΗΜΟΥ, ΓΚΙΡΙΤΙ.
Οι σημαντικότερες στιγμές του Αγώνα
Το 0-1 στο 33΄ ο Αγρότης Τραγάνας με τον Γκιρίτι
1-1 στο 39΄ ο Φωτόπουλος για τον Παρνασσό
40΄Ευκαιρία για την Τραγάνα ( Απόκρουση από κοντά από τον Κολιόπουλο)
2-1 στο 43΄με τον Γούλατη ο Παρνασσός
3-1 ο Φωτόπουλος στο 66΄
Στο 82΄Κόκκινη κάρτα στον Παπανικολάου (δεύτερη κίτρινη) του Αγρότη.
Δείτε βίντεο από τον αγώνα
Όλα τα αποτελέσματα των αγώνων της Β΄κατηγορίας Φθιώτιδας
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ :
Τα αποτελέσματα στον 1ο όμιλο:
ΠΑΡΝΑΣΣΟΣ – ΑΓΡΟΤΗΣ ΤΡΑΓΑΝΑΣ 3-1
ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ – ΣΚΑΡΦΕΙΑ 6-0
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΣΕΡΑΦΕΙΜ – ΔΑΦΝΗΣΙΑΚΟΣ 3-2
KHΦΙΣΣΟΣ – ΕΛΑΤΕΙΑΚΟΣ 0-3 α.α.
ΚΟΜΝΗΝΟΣ – ΚΑΜΕΝΑ ΒΟΥΡΛΑ 0-3 α.α.
Η βαθμολογία:
ΠΑΡΝΑΣΣΟΣ 27
ΑΓΡΟΤΗΣ ΤΡΑΓΑΝΑΣ 24
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΣΕΡΑΦΕΙΜ 18*
ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ 16*
ΕΛΑΤΕΙΑΚΟΣ 14
ΚΑΜΕΝΑ ΒΟΥΡΛΑ 13
ΣΚΑΡΦΕΙΑ 9
ΔΑΦΝΗΣΙΑΚΟΣ 6
ΚΗΦΙΣΣΟΣ 3
ΚΟΜΝΗΝΟΣ 0
Η επόμενη αγωνιστική:
ΚΑΜΕΝΑ ΒΟΥΡΛΑ – ΠΑΡΝΑΣΣΟΣ
ΑΓΡΟΤΗΣ ΤΡΑΓΑΝΑΣ – ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
ΚΟΜΝΗΝΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΣΕΡΑΦΕΙΜ 0-3 α.α.
ΣΚΑΡΦΕΙΑ – ΕΛΑΤΕΙΑΚΟΣ
ΔΑΦΝΗΣΙΑΚΟΣ – ΚΗΦΙΣΣΟΣ 3-0 α.α.
Τα αποτελέσματα στο 2ο όμιλο:
ΑΝΑΓ. ΔΥΤ. ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ – ΑΕΤΟΣ ΜΕΝΔΕΝΙΤΣΑΣ 3-0
ΓΑΡΔΙΚΙ – ΑΤΡΟΜ. Π. ΓΙΑΝΝΙΤΣΟΥΣ 0-3 α.α.
ΔΙΒΡΗ – ΘΥΕΛΛΑ ΡΟΔΩΝΙΑΣ 3-0 α.α.
ΕΘΝ. ΚΟΜΠΟΤΑΔΩΝ – ΤΣΟΥΚΑ 4-1
ΕΝΩΣΗ 2010 – ΠΑΜΜΩΛΙΑΚΟΣ 0-2
Η βαθμολογία:
ΠΑΜΜΩΛΙΑΚΟΣ 21
ΔΙΒΡΗ 20*
ΕΝΩΣΗ 2010 19
ΕΘΝ. ΚΟΜΠΟΤΑΔΩΝ 19
ΑΝΑΓ. ΔΥΤ. ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ 18
ΘΥΕΛΛΑ ΡΟΔΩΝΙΑΣ 12
ΤΣΟΥΚΑ 7*
ΓΑΡΔΙΚΙ 5
ΑΕΤΟΣ ΜΕΝΔΕΝΙΤΣΑΣ 3
ΑΤΡΟΜ. Π. ΓΙΑΝΝΙΤΣΟΥΣ 3
Η επόμενη αγωνιστική:
ΠΑΜΜΩΛΙΑΚΟΣ – ΑΝΑΓ. ΔΥΤ. ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ
ΑΕΤΟΣ ΜΕΝΔΕΝΙΤΣΑΣ – ΓΑΡΔΙΚΙ
ΕΝΩΣΗ 2010 – ΔΙΒΡΗ
ΑΤΡΟΜ. Π. ΓΙΑΝΝΙΤΣΟΥΣ – ΤΣΟΥΚΑ
ΘΥΕΛΛΑ ΡΟΔΩΝΙΑΣ – ΕΘΝ. ΚΟΜΠΟΤΑΔΩΝ
Τα αποτελέσματα στον 3ο όμιλο:
ΑΕ ΕΧΙΝΑΙΩΝ – ΜΕΞΙΑΤΙΚΟΣ 6-0
ΓΛΥΦΑ – ΑΤΣΑΛ. ΠΕΤΡΩΤΟΥ 3-0 α.α.
ΟΜΒΡΟΣ – ΠΕΛΑΣΓΙΑΚΟΣ 2-3
ΘΥΕΛΛΑ ΜΕΓ. ΒΡΥΣΗΣ – ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ 3-0 α.α.
ΠΑΟ ΑΝΘΗΛΗΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΡΟΔΙΤΣΑΣ 2-2
Η βαθμολογία:
ΑΕ ΕΧΙΝΑΙΩΝ 25
ΠΕΛΑΣΓΙΑΚΟΣ 23
ΟΜΒΡΟΣ 17
ΓΛΥΦΑ 14
ΠΑΟ ΑΝΘΗΛΗΣ 13
ΘΥΕΛΛΑ ΜΕΓ. ΒΡΥΣΗΣ 13
ΗΡ. ΡΟΔΙΤΣΑΣ 12
ΑΤΣΑΛ. ΠΕΤΡΩΤΟΥ 7
ΜΕΞΙΑΤΙΚΟΣ 3
ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ 0
Η επόμενη αγωνιστική:
ΗΡΑΚΛΗΣ ΡΟΔΙΤΣΑΣ – ΑΕ ΕΧΙΝΑΙΩΝ
ΜΕΞΙΑΤΙΚΟΣ – ΓΛΥΦΑ
ΠΑΟ ΑΝΘΗΛΗΣ – ΟΜΒΡΟΣ
ΑΤΣΑΛ. ΠΕΤΡΩΤΟΥ – ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ 3-0 α.α.
ΠΕΛΑΣΓΙΑΚΟΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΜΕΓ. ΒΡΥΣΗΣ